Telafi Sistemi Nedir?

SOSYALHESAPLARİM.COM İNTERNET SİTESİ TELAFİ SİSTEMİ

Telafi sistemi sayesinde satın aldığınız hesaplar arasında bizden kaynaklı kilitlenmeler ve benzeri problemler yaşanmışsa bu hesapları ücretsiz değiştirebilirsiniz. Bu sistem, satın aldığınız ürünlere ait hesapların profillerini tek tek (giriş yapmadan) inceler ve telafi şartlarına uyan hesapların yerine aynı ürüne ait yeni hesaplar teslim eder.

Telafi Talep Etmeden Önce

Lütfen telafi etmek istediğiniz ürününüzdeki tüm hesapları kullandığınızdan emin olun. Satın aldığınız üründeki bir kaç hesabın sorunlu olması diğer hesapların da sorunlu olduğu anlamına gelmez. Eğer ürününüze ait tüm hesaplar kullanılmamışsa bu hesaplar açık olarak gözükeceğinden telafi edilemeyecektir. Eğer hesapların profilleri giriş yapılmadan açık gözüküyorsa bu hesaplar da telafi edilemeyecektir. Bu sebeple telafi için biraz beklemeniz gerekebilir.

Telafi Şartları

Telafi etmek istediğiniz ürün ne ise aynı ürüne ait farklı hesaplar ile telafi sağlanacaktır. Ürün Değişimi mümkün değildir. O ürüne ait stok yoksa veya mevcut stok telafi etmek istediğiniz ürünün adetinden az ise telafi yapılamaz. Yalnızca son 30 güne ait siparişlerdeki ürünlerin telafisi yapılabilir. Her ürün yalnızca bir defa telafi edilebilir. Yalnızca aşağıdaki durumda bulunan hesapların telafisi yapılacaktır;

  • Hesap hiç bir işlem yapmadan kilitlenmişse
  • Hesap hiç bir işlem yapmadan kalıcı olarak askıya alınmışsa
  • Hesap yalnızca bir işlem yapmış ve kilitlenmişse
  • Hesap yalnızca bir işlem yapmış ve kalıcı olarak askıya alınmışsa
  • Hesap son bir hafta içerisinde oluşturulmuş ve takipçisi düşmüşse

Aşağıdaki durumda bulunan hesapların ise telafisi mümkün değildir;

  • Hesap aktif gözüküyorsa
  • Hesap birden fazla işlem yapıp kilitlenmişse
  • Hesap birden fazla işlem yapıp kalıcı olarak askıya alınmışsa
  • Hesabın kullanıcı adı değiştirilmişse
  • Hesaba giriş yaparken "Şifreni Değiştir" uyarısı alıyorsanız
Telafi Nasıl Talep Edilir?

Eğer herhangi bir ürün için telafi talebiniz olursa Satın Alma Geçmişim sayfasına giderek telafi etmek istediğiniz siparişi bulup "Telafi Talep Et" butonuna tıklamanız gerekir.

Daha sonra karşınıza bir ekranı çıkacaktır burda nedenini ve açıklamasını yazdıktan sonra. Hangi hesapların hangi şartlar altında telafi edileceğini anladıktan sonra "Telafi Talep Et" butonuna tıklayabilirsiniz.

Telafiniz hemen hazırlanmaya başlar. Bu aşamada beklemeniz gerekmektedir. Ara ara sayfayı yenileyerek telafinin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edebilirsiniz.Telafi tamamlandığında mevcut siparişinize "Telafi Görüntüle" etiketine sahip yeni bir ürün eklenir. Bu ürüne ait butonlar ile yenilenen hesaplarınıza erişebilirsiniz.Fakat eğer telafi yapılamazsa telafinin şu anda yapılamadığına dair reddedildi butonunu göreceksiniz. Telafi işlemi tamamlandığında aynı sipariş altında "Telafi Görüntüle" etiketi ile hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Sepet