Twitter’da Yapılmaması Gereken Hatalar - Sosyal Hesaplarim

Twitter’da Yapılmaması Gereken Hatalar

  • Anasayfa
  • Twitter’da Yapılmaması Gereken Hatalar
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter’da Yapılmaması Gereken Hatalar

Twitter kullanıcılarının yapmaması gereken hatalar bulunması ile birlikte bu hataların yapılması ciddi imaj kaybına neden olmaktadır.

Twitter üzerinden takipçi kazanmak isteyenler için bugüne kadar yapılması gerekenler anlatılmıştır. Ancak yapılmaması gereken bazı konularda bulunmaktadır. Özellikle takipçi kazanmak için ya da mevcut takipçilerini kaybetmemek için yapılmaması gereken Twitter hataları bulunmaktadır. Bu kurallar oldukça basit ama yapıldığı takdirde ciddi sonuçları olan konulardır.

Uzun Sıklıklar ile Tweet Atmayın

Twitter, dünyada en hızlı gündemi değişen sosyal medya ortamıdır. Tabiri yerinde bir kullanım ile ülkelerin sorun yaşamasına neden olabilecek kadar hızlı değişen bir yapısı bulunmaktadır. Bu nedenle bu ortamdan uzak durmamak gerekmektedir. Sürekli değil ama sık sık içerik paylaşmak sizin ve hesabınız için iyi olacaktır. Bu süre tutarsız ve çok uzun olursa hesabınız beklenen ilgiyi göremeyecektir.

Sürekli Tweet Atmayın

Çok sık içerik paylaşmak her şeyden önce hesabınızın spam kategorisine sokabilir. Bu nedenle sık sık değil, ama düzenli aralıklar ile tweet atmak sizin ilgi çekmenize yarayacaktır. Bunun yanında kullanıcılar da sıkılabilir ya da sizin spam olduğunuzu düşünerek şikayet edebilirler.

Fazla Hastag Kullanmayın

Hastag kullanımı özelikle hedef kitleye ulaşma noktasında oldukça önemlidir. Bu nedenle paylaşımlarınızı bu doğrultuda yapmak en doğrusu olacaktır. Ancak burada hedef kitleyi belirlerken hastag kullanımını da abartmamak gerekmektedir. Anlatılmak istenenden çok hastag kullanıcıların dikkatini dağıtacak sizlere olan güvenini sarsacaktır.

Diğer Ağları Burada Paylaşmayın

Twitter kullanıcı hataları içerisinde bir diğeri de diğer platformların paylaşımının burada yapılmasıdır. Örnek verilecek olursa farklı bir sosyal medya platformunun içeriğini Twitter üzerinde paylaşmak oldukça yanlış bir işlem olacaktır.

Uzun Tweetlerden Kaçının

İlk çıktığı zamanlarda yüz kırk karakter olan Twitter yazma uzunluğu, iki yüz seksen karaktere çıkartılmış durumda. Ancak bu durum tüm karakterleri kullanma zorunluluğunu ortaya koymamaktadır. Bu nedenle anlaşılır ve kısa içerikler paylaşmak yine sizler için en doğrusu olacaktır.

Twitter takipçi arttırma yolları her geçen gün artmakla beraber, bu hatalarında yapılmaması gerekmektedir. Bu nedenle yapılması gerekenleri yaparken, yapılmaması gerekenleri atlamamak en doğrusu olacaktır.