Twitter’da Tutarlı Marka Oluşturma - Sosyal Hesaplarim

Twitter’da Tutarlı Marka Oluşturma

  • Anasayfa
  • Twitter’da Tutarlı Marka Oluşturma
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter’da Tutarlı Marka Oluşturma

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ile markanızın daha iyi yerlere gelmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter ile marka imajı oluşturma tüm markalar için oldukça önemlidir. Çünkü kullanıcılarına karşı tavır ve davranışları markanın görünen yüzü olmaktadır. Markalar bu imajı oluşturmak için öncelikle hesap açmalıdırlar.  Ancak sadece hesap açmak iyi bir imaj oluşturmak için yeterli değildir. Bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Kullanıcı Adınız Değişmemeli

Firmalar hesap açtıktan sonra belirli konularda asla oynama yapmamalıdır. Özellikle kullanıcı ismi değişikliği asla yapılmaması gereken konulardandır. Bu nedenle isim tercihinde bulunurken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü kullanıcılarda kurumsal firmaların isimlerini değiştirmeleri kafa karışıklığına neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanıcı adı çok elzem bir durum dışında değişmemelidir.

İçeriklerinizi Belirli Bir Plana Göre Belirleyin

Paylaşımlarınız markanızın kimliğini oluşturmaktadır. Çünkü kullanıcılar sizin web siteniz ya da hizmet verdiğiniz yerlerden önce sosyal medya hesaplarınızı görebilirler. Bu nedenle iyi bir strateji izlemek ve ona göre paylaşımlarda bulunmak en doğrusu olacaktır.

Bunun yanında gündemi de takip etmek gerekir. Çünkü toplumun değer verdiği konulara önem vermek kullanıcıların ilgisini çekecek ve imajınızı olumlu yönde geliştirecektir. Bunun yanında toplumun hassas olduğu konularda da dikkatli olmak ve ona göre paylaşım yapmak hatta belki de o konuya değinmemek en doğrusu olacaktır.

Retweet Edilen ve Favorilere Eklenenler Konusunda Dikkatli Olun

Twitter üzerinde retweet ya da favorilere eklemek her zaman markanız için iyi olmamaktadır. Bu nedenle buna çok dikkat etmek ve özenli davranmak gerekmektedir. Toplumun hassas olduğu konuları içeren işlemler bazı zamanlardan olumsuz etki ortaya çıkarabilmektedir. Twitter işletme hesapları için her zaman iyi sonuçlar çıkarmayabilir.

Mentionlara Dikkat Edin

Diğer işlemlerde olduğu gibi, bu konuda da dikkatli olmak gerekmektedir. Müşterileriniz veya ortaklarınız ile girdiğiniz diyaloglar olumlu sonuçlar verebilir. Hatta rakip olan veya sizi eleştiren kişilerle samimi ama seviyeli ve hak verir atışmalar sempati arttırır. Ancak gereksiz tartışmalar çok fazla imaj kaybına yol açar.

Düzenli Aralıklar ile Tweet Atın

Twitter ile imaj yükseltme işlemlerinin en önemlilerinden biri de düzenli aralıklar ile yapılan paylaşımlardır. Belirli olmayan aralıklar ile yapılan paylaşımlar nedeniyle kullanıcıların ilgisi azalacak ve giderek imaj kaybı yaşayacaksınız.