Twitter Sınırlandırılmış Hesap Nedir? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Sınırlandırılmış Hesap Nedir?

  • Anasayfa
  • Twitter Sınırlandırılmış Hesap Nedir?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Sınırlandırılmış Hesap Nedir?

Kilitlenmiş veya başka bir sebepten dolayı sınırlandırılmış Twitter hesabı hakkında istediğiniz bütün bilgileri bu makalede bulabilirsiniz.
Sınırlandırılmış veya Kilitli Hesap
Twitter kurallarını ihlal etmiş veya hizmet şartlarına uyum sağlamamışsa hesabınız kilitlenebilir ya da geçici bir şekilde sınırlandırılmış olabilir. Twittera giriş yaptığınızda ya da uygulamayı açmak istediğinizde hesabınızın bazı özellikleri sınırlandırıldığına dair mesaj görürseniz, talimatlara uyarak yeniden kullanıma getirebilirsiniz. 
Hesabınız, Güvenlik Nedeniyle Kilitlenmiştir.
Twittera giriş yaptığınızda hesabınız güvenlik nedeniyle kilitlendiğini gösteren mesaj varsa veya şüpheli bir davranış yaşandığında hesabınızın başkası tarafından ele geçirildiği anlamına gelir. Anında şifrenizi değiştirerek twitter hesabınızın güvenliliğini hal edebilirsiniz. Hesabınızla ilişkili e-posta adresi bulunmaktaysa, kuralları oraya gönderebilirsiniz. Orda da yoksa spam ya da sosyal posta kısmını kontrol ederek bulabilirsiniz. Hesabınızın kilidiyle ilgili daha çok bilgi öğrenmek istiyorsanız destek ekibini arayarak iletişime geçebilirsiniz.  
Hesabınız Kilitlendi ve Geçerli Hesap Sahibinin Siz Olduğunu Nasıl Doğrulamamız gerekiyor.
Hesabınız kuralları ihlal edecek davranışlar sergiliyorsa, Hesabını kilitleyerek ve geçerli hesabın sahibi siz olduğunuzu nasıl doğrulanması gerekir gibi sorunları mesaj onayıyla öğrenebiliriz. Twitter kilidini açma:
Önce hesabınızın giriş tuşuna basın.
“Hesabınız kilitlenmiştir” kısmını bulunuz
Başla kelimesine dokunun.eski tarihli twitter hesapları
Telefon numaranızı yazarak giriniz. Bu numarayla twitter hesabınızla ilişkili olacağını unutmayınız.
Onay kodu belirleyecek bir küçük mesajla gönderip ya da sizi arayarak bu kodu iletebiliriz. Kodunuz size ulaşması biraz zaman alabilir.
Onaylama kodu geldikten sonra onaylama kodunu yazarak twitter hesabında gönder tuşuna basarak hesabınızı açmış olursunuz. Daha fazla öğrenme ihtiyacı bulursanız lütfen destek ekibini arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Hesabınızın Bazı Özellikleri Geçici Olarak Sınırlandırıldı.
Hesabınızın bazı özellikleri geçici olarak, Twitter kural ihlali ya da başka kişilerin özgürce kendini ifade imkanı sınırlayan davranışlar bulunursa, hesabınızın birkaç özellikleri belli bir süreliğine sınırlanabiliyor. Mesela bu sınırlama beğeniler veya Retweetler gibi şeyleri sadece takipçilerin görebilecektir. Taciz içerikli erişim sınırlaması yapılabilir. Bu şekilde daha güvenli  veya güçlü bir twittera ait bir topluluk oluşturabiliriz. Twitter hesabını nasıl sınırlandırabiliriz.  Koşullarına dikkat ediniz.
Taciz İçeren Davranışlarda Hesap Askısı
Hesap kullanımı esnasında hesabınızın kilitli olduğunu belirten mesaj görenler bunu taciz içerikli mesajların çokluğu nedeniyle yaşıyor olabilir. Taciz durumları hesabınıza yönelik gelen ve sizin kontrolünüz dışındaki mesajları kapsamaktadır. Bu mesajları sistemsel açıdan fark eden twitter spam nitelikteki durumlara karşı hesabınızı askıya alabilir. 
Yurt dışında hesabınızın ele geçirilmiş olduğu durumunu yaşayabilirsiniz. Alakasız ülkelerden giriş yapılarak hesabınıza başka bir kişi giriş yapmış olabilir. Mesajlar ve rahatsız edici etiketlemeler dışında hesabınıza farklı bir yerden giriş olması da askı nedeni olabiliyor.
Tweet atmanız engellendiğinde bu durumun hesap kullanıcıları açısından bazı zararları olacaktır. Özellikle kurumsal ve ticari amaçla kurulan hesaplarda aksama görülebilir. Yani kurumsal açıdan takipçilerinize karşı marka değerini sürdüren çalışmalar yapmalısınız. Yardım alacağınız konularda mutlaka işlem merkezi iletişimini kullanabilirsiniz. 
Kilitlenen hesabınızda yeniden ilerlemek bireysel hesaplarda kurumsal oluşumlarda da önemlidir. Örneğin ünlü birinin hesabı askıya alınırsa etkileşim sekteye uğrar ve yine marka açısından aksama olabilir.

Hesap Sınırlandırmada İtiraz Durumu 
Hesap kullanımı yaparken Twitter hesap sınırlandırma sorunu ile karşılaşanlar için itiraz durumu önemlidir. İtiraz edilen hallerde mutlaka hesabı yeniden kullanıma açmak mümkündür. Askı durumlarına karşı itiraz hakkınızı kullanmalı ve kilitli hesapta var olan hesaba girerek itiraz yapın. 
Twitter yardım destek merkezinden de hesaplara dair iletişimle alakalı detayları görebilirsiniz. Tabi geçerli mail ve telefon numaranızın da baştan var olmasına ek önem vermelisiniz.