Twitter Onaylı Hesap Nasıl Olunur?  - Sosyal Hesaplarim

Twitter Onaylı Hesap Nasıl Olunur? 

  • Anasayfa
  • Twitter Onaylı Hesap Nasıl Olunur? 
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Onaylı Hesap Nasıl Olunur? 

Alınan yeni bir karar doğrultusunda artık belirli şartları karşılayan her hesap Twitter onaylı mavi tik rozeti için uygun görülüp, onay alabilecek. 
Twitter Onaylı Hesap Alma
Twitter onaylı hesap uygulamasına sahip olan kişilerin ortak özellikleri arasında yüksek bir takipçi sayısına sahip olmak yer almaktadır. Bu hesaplara genellikle, yüksek bir takipçi kitlesine sahip olması ve isimleri fan veya parodi hesaplarla karışmaya başlaması durumu ortaya çıktığı zaman mavi tik rozeti verilmektedir. Bu özelliklere sahip olmanın yanı sıra,
Doğrulanmış telefon,
Doğrulanmış e-posta adresi,
Kişisel bilgilerinizi doldurmuş olmanız,
Uygun bir profil fotoğrafı,
Doğum tarihi,
Bir web sitesi,
Twitter hesabınızın herkese açık olması,
 Gibi niteliklerin de hesabınız kapsamında yer alması gerekmektedir.
 Bunun yanı sıra yine Twitter onaylı mavi tik uygulamasına sahip olabilmeniz için yine birden fazla etkene sahip olmanız gerekmektedir. Bunların birkaç tanesini şöyle sıralayabilmek mümkün;
Kuruluşlar ve Şirketler için: Twitter adınız ile şirket adınız aynı olsun ve kurumunuzu yansıtsın
Kişiler için: Twitter adınız gerçek adınız olsun.
Profil resminiz sizi net bir şekilde göstersin
Firmanız ile aynı olan bir e-posta adresiniz olsun

Twitter Onaylı Hesap Başvurusu
Twitter ’da hesabınızı onaylayıp onaylanmış hesap olabilmek için verification.twitter.com adresinde bulunan Twitter başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan bağlantıyı açtığınız zaman karşınıza hesabınızın onay sürecine hazırlanmanız için tavsiye verecek bir ekran çıkacak. Hazırlıklarınızı gerçekleştirdiyseniz “Devam et” seçeneğine tıklayarak başvurunuza devam edebilirsiniz.
Karşınıza çıkan bir sonraki sayfada hangi Twitter hesabı için başvuru yapacağınızı onaylamanız gerekmektedir. Bu sayfada ki kullanıcı adınız o an aktif olduğunuz Twitter hesap olarak belirlenmektedir. Hangi hesabınızın onaylanmasını istiyor iseniz o hesapla giriş yapmanız gerekmektedir.
Sonraki aşamada ise eğer eksik kalan yerler varsa tek tek sıralanır ve buraları yeniden doldurmanız istenir. Eksiklerinizin hepsini tamamladıktan sonraki aşamada karşınıza çıkacak olan neden onaylı hesap olmanız gerektiğini açıklayın. Twitter onaylı hesap başvurusu işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamladıktan sonra Twitter size başvuru yaptığınız e-posta adresi ile hesabınızın onaylanıp/onaylanmadığını size bildirecek.

Onaylı Hesaplar ve Kurumsal Etki
Bir hesapta onaylı görüntü olması birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Kurumsal açıdan etkinizin arttığını görebilirsiniz. Yani sizi takip etme olasılıkları olan kişilerin geri dönüşünü daha fazla sağlamış olursunuz. 
Yüksek takipçi sayılı bir onaylı hesap kullanımı kurumsal etkileşim detayları açısından önemlidir.  Bir hesapta yasal olarak geçerlilik olduğu görülebilir.  Yani bir firmanın açtığı hesap sosyal medya hesabı açısından yeterli kriterleri yerine getirmiş demektir.

Bireysel Hesaplarda Onaylı Hesap
Bireysel hesaplarda onaylı hesap etkisi mavi tık alınan etkili bir kullanıcı izlenimi verir. Yani takipçi sayısı, kamu yararı gibi açılardan onay almak bireysel hesaplarda önem arz eder. Ünlü kişiler açısından bu onaylı hesap gerçek ve sahte hesapları ayırt etmek açısından da önemlidir. Özgün gerçek bir hesap kullanımı size ayrıcalık katmaktadır.
Takipçi sayısında artışları ilerletmek için mavi tik onaylanmış hesap artılarını kullanabilirsiniz. Mavi tikli hesaplar sizin ilgi alanınızdaysa sahte hesaplara göre ayrıcalık avantajlarını sayısal olarak görebilirsiniz.
Doğrulama ve mavi tik açısından bakıldığında twitter hesap onaylama işlemi başlangıç aşamasında yapılan bir işlemdir. Mail- telefon gibi bilgileri bulabilirsiniz. Mavi tikli onaylamada daha da daha farklı kriterler istenebilir.
Bilgileriniz her türlü doğrulama çeşidinde amaca uygun şekilde gerçekleşmelidir. Twitter platformunun kendine has kurallarını avantaja çevirmek doğru politikalarla mümkün görünüyor. Temel düzeyde profilinizi doldururken istediğiniz tüm detaylar girilmiş olmalıdır. Onaylı hesap satın almak konusu da ayrıca bir kategoride ele alınabilir.