Twitter Hesabıma Saldırı Yapılıyor - Sosyal Hesaplarim

Twitter Hesabıma Saldırı Yapılıyor

  • Anasayfa
  • Twitter Hesabıma Saldırı Yapılıyor
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Hesabıma Saldırı Yapılıyor

Twitter hesabıma saldırı yapılıyor aramasını internette yapan 10 bin kişiye özel olarak hazırlamış olduğumuz bu rehber içerik sayesinde hesabınıza yapılan tüm saldırıların kaynağını ve çözümünü ileteceğiz. Özellikle pandemiden sonra yoğunlaşan Twitter hesap saldırıları ile alakalı pek çok kişi şikâyetçi. Şikayetvar.com web sitesinde yer alan şikâyetlerin tamamını incelediğimizde en az 100 kişinin benzer şekilde şikayet açtığını gördük. Ancak bu sorunun çözümü kesinlikle şikayetvar.com web sitesinden çözülebilecek bir problem değil. Twitter’ın Türkiye’de bir temsilciliği bulunmadığı için şikayetvar.com gibi web siteleri incelemiyorlar. Bu da bu sitede açtığınız şikâyetlerin cevapsız kalmasına neden oluyor. Twitter, destek merkezi adı altında oluşturmuş olduğu yapı ile insanların sorunlarına cevap verebilen ve insanların sorunları ile birebir ilgilenebilen bir yapıdır. Bu nedenle lütfen Twitter ile alakalı tüm şikâyetlerinizi bu ve benzeri siteler yerine Twitter yardım merkezi ile çözmeye çalışın.

Twitter Hesabım Saldırı Alıyor, Ne Yapmam Lazım?

 

Twitter hesabım saldırı alıyor ne yapmam lazım aramasını yapıyorsanız çok ciddi sorunlar var demektir. Çünkü eğer bir Twitter hesabı çalınmak isteniyorsa bu 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılabiliyor. Yani siz daha ne olduğunu anlamadan hesabınız başkasının eline geçmiş olacaktır. Ancak buna rağmen hesabınızı çalmaya çalışıp çalamıyorlarsa ve sizi bir şekilde rahatsız ediyorlarsa bu durumda yapabileceğiniz çok az şey var.

1 – Twitter Destek Merkezi

 

Twitter destek merkezi hemen hemen her insanın Twitter ile alakalı sorunlarına çözüm bulabilmek için harika bir platformdur. Özellikle son 2 yıl içerisinde destek personeli olarak alınan 2000 kişinin insanların sorunları ile alakalı çok net çözümler bulduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle Twitter hesabınızı çalmaya çalışan birileri varsa, çalmaya çalışıp çalamadıktan sonra sizi mesajlarla ve etiketlemelerle rahatsız ediyorlarsa bu hesapların tamamını bir bir Twitter destek merkezi aracılığı ile şikayet edebilirsiniz. Twitter destek merkezi size bu konuda da yardımcı olacaktır.

  • Öncelikle sizi rahatsız eden tüm Twitter hesaplarının kullanıcı adlarını belirleyin.
  • Tüm hesapları belirledikten sonra help@twitter.com mail adresine mail göndermek üzere bir mail şablonu açın.
  • Bu şablonun içerisinde mutlaka ana diliniz İngilizce olmalıdır. Twitter destek merkezi sadece ama sadece İngilizce dilinde gelen yardım taleplerine cevap veriyor.
  • Mail içerisinde mutlaka tüm sorunlarınızı bir bir açıklayın. Özellikle net ve anlaşılabilir bir ifade ile İngilizce şeklinde metin yazın. Kimliğinizin fotoğrafını önlü arkalı maile ekledikten sonra help@twitter.com mail adresine gönderin.

Bu aşamaları takip ettikten sonra 72 saat içerisinde bir sonuç alacaksınız. Eğer hala bir sonuç alamıyorsanız aşağıdaki adımı izleyin.

2 – Cumhuriyet Başsavcılığı Şikâyeti

 

İlçenizde bulunan Adalet Sarayı ya da ilinizde bulunan Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek, ilgili kişiler hakkında şikâyette bulunun. Bilişim Suçları Daire Başkanlığı bu konuda çok fazla yol kat etti ve siber suçlarla ilgili gelen her şikâyete çok kısa sürede yanıt verilebiliyor. Özellikle Twitter gibi Türkiye’de bir temsilciliği bulunmayan sosyal medya uygulamasına dair şikâyet dahi olsa İdari birimlerimiz size anında yardımcı olacaktır.

Kişilerin tespit edilmesi, yakalanması ve mahkemeye çıkarılmasına kadar geçen tüm süreçte rahatlıkla bekleyebilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken mahkemeye katılmak ya da avukat nezareti vermek. Bu sayede sosyal medyada sizi rahatsız eden ve taciz eden tüm kişi ve kişilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin adaletine teslim etmiş olursunuz. Sizi rahatsız edenleri siz de rahatsız etmeyin. Kişilere argo, küfür, hakaret gibi cümleler kurmayın ve gerekiyorsa hiçbir şekilde iletişime geçmeyin.