Twitter Hesabı Nasıl Silinir? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

  • Anasayfa
  • Twitter Hesabı Nasıl Silinir?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter, günümüzde milyonlarca kişinin kullanmakta olduğu oldukça popüler bir sosyal medya platformu. Her gün yüzlerce yeni hesap açılırken aynı zamanda bir o kadar da hesap silinmekte.

 

Bilgisayarda Twitter Hesabı Silme

 

Eğer sahip olduğunuz Twitter hesabını silmek istiyorsanız bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemi bir bilgisayarda yapacaksanız izlemeniz gereken bazı adımlar var. İlk olarak internet tarayıcınızdan Twitter internet sitesine girin. Ardından profil simgenizin yanındaki açılır menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğine tıklayın. Açılacak sayfada önce “Hesap” sekmesine ardından da sayfanın en altında bulunan “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın. Hesabınızı devre dışı bırakmaya ilişkin bilgileri okuduktan sonra “Kullanıcı adını devre dışı bırak” seçeneğine dokunun. Sistem sizden kullanıcı adı ve şifrenizi istediğinde gerekli bilgilerinizi girin ve “Hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

 

Telefonda Twitter Hesabı Silme

 

Eğer kullandığınız Twitter hesabını silme işlemini telefonunuz üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız işiniz yine oldukça kolay. Bunun için ilk olarak telefonunuza yüklediğiniz Google Chrome internet tarayıcısını açıp Twitter internet sitesine girmelisiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta işaretine tıklayıp “Masaüstü Sitesi İste” seçeneğine dokunun. Bu sayede Twitter’ın bilgisayar görünümüne erişim sağlamış olacaksınız. Profilinize tıklayıp ayarlar menüsünü açın. Ayarlar menüsünün en altında yer alan “hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine dokunun. Devre dışı bırakma işlemine ilişkin bilgileri okuyun ve ardından “Devre dışı bırak” seçeneğine dokunun. Sistem sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi istediğinde gerekli bilgileri girdikten sonra “Devre dışı bırak” ve ardından tekrar “Evet, devre dışı bırak” seçeneklerine dokunarak işleminizi tamamlayın.

 

Hesap Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

  • Kullanıcı adınızı veya e-postanızı başka bir hesapta kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bu hesabı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adı ve e postanızı değiştirip onaylamalısınız.

 

  • Hesabınıza kayıtlı kullanıcı adını veya e postayı değiştirmek için hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekmemektedir. Ayarlar menüsünden bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

  • Yanlışlıkla silme gibi durumlara karşın, Twitter hesabını devre dışı bırakma işlemini yapmanızın ardından gelecek 30 gün boyunca Twitter hesabınızı yeniden etkinleştirme şansınız vardır.