Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

  • Anasayfa
  • Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Günümüzün en çok kullanıcıya hitap eden sosyal medya platformlarından biri olan Twitter hakkında en çok sorulan sorulardan birisi de Twitter hesabının nasıl kapatıldığı.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

Twitter hesabını kapatmak için iki seçeneğiniz var. Bunlardan birisi hesabı kalıcı olarak kapatmak diğeri ise geçici bir süreliğine hesabınızı dondurmak.  Eğer hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey internet tarayıcınızdan twitter’ın internet sitesine girip kullanıcı adınız ve parolanızla giriş yapmak. Ardından profil simgenizin yanında bulunan açılır menüden “ayarlar ve gizlilik” butonuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkacak sayfada önce “hesap” butonuna, ardından da açılan sayfanın en altında bulunan “hesabımı devre dışı bırak” butonlarına sırasıyla tıklayın. Devre dışı bırakma işlemiyle ilgili bilgileri okuduktan sonra “kullanıcı adını serbest bırak” butonuna tıklayın. Sistem sizden kullanıcı adınızı ve parolanızı istediğinde gerekli bilgileri girin ve son olarak “hesabı devre dışı bırak” butonuna tıklayarak Twitter hesabı silme işleminizi sonlandırın. Böylece hesabınızı tamamen silmiş olacaksınız. Bu yüzden hesapta bulunan işe yarar fotoğraf, video gibi ögelerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin. Bunun yanında eğer kalıcı olarak kapattığınız hesabın kullanıcı adını veya e postasını farklı bir Twitter hesabınızda kullanmayı düşünüyorsanız hesabı kapatmadan önce farklı hesapta kullanmak istediğiniz kullanıcı adı veya e posta adresini değiştirip onaylamalısınız.

Twitter Hesabını Geçici Olarak Kapatma

Twitter hesabınızı silmek istemiyor ancak kısa bir ara vermenin iyi geleceğini düşünüyorsanız Twitter hesabınızı geçici olarak kapatma yoluna başvurabilirsiniz. Hesabınızı kısa süre kapatmak yani dondurmak için ilk olarak internet tarayıcınızdan Twitter’ın internet sitesine girip Twitter hesabınıza giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yaptığınızda açılacak ana sayfanın sol tarafında bulunan “Daha Fazla” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladığınızda karşınıza çıkacak menüde önce “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna ardından da açılacak ayarlar menüsündeki “Hesap” butonuna tıklayın. Açılan sayfanın en altına indiğinizde “Devre dışı bırak” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayın. Bu şekilde hesabınızı dondurmuş olacaksınız.Hesabınızı dondurduğunuzda siz dahil kimsenin hesabınıza erişim sağlayamayacağından dolayı eğer gerekli olabilecek fotoğraf, videolarınız varsa bunları yedeklemenizde fayda var.