Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

  • Anasayfa
  • Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Hesabı Nasıl Dondurulur?

Milyonlarca kişilik kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter, dünyanın önde gelen sosyal medya platformları arasında. Bu platformla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de hesap dondurma işleminin nasıl yapıldığı.

 

Twitter Hesabı Dondurma

 

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’da, en büyük merak konularından bir tanesi de Twitter hesabını dondurmaktır. Dondurma işlemi genelde hesabını geçici bir süreliğine kapatmak isteyen kullanıcıların başvurduğu bir yöntem. Bu şekilde hesabınızı kapatabilir, daha sonra açmak istediğinizde yine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak her şeyi bıraktığınız gibi bulabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuzda içindeki tüm bilgilerin saklanacağını ancak hesabınızı açmadığınız sürece bu bilgilere siz dahil kimsenin erişemeyeceğini bilmenizde fayda var. Bu nedenle dondurma işlemini yapmadan önce eğer hesabınızda ihtiyaç duyabileceğiniz fotoğraflar, bilgiler vs. varsa işlemi yapmadan önce bunları kaydetmenizi öneririz.

 

Hesap Dondurma İşlemi

 

Twitter hesabınızı dondurmak için oldukça kolay belli başlı adımları takip etmeniz gerekmekte. İlk olarak Twitter hesabınıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra ana sayfanın sol yanında bulunan “Daha fazla” butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak menüden “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından açılacak ayarlar menüsünde “Hesap” butonuna tıklayın ve sayfayı aşağı kaydırın. Sayfanın en altında göreceğiniz “Devre dışı bırak” butonuna tıklayın. “Devre dışı bırak” butonuna basmanızla birlikte hesap dondurma işleminizi başarıyla tamamlamış olacaksınız.

 

Twitter Hesabını Dondurmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hesap dondurma işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz bazı konular var. Twitter hesabını dondurduğunuzda insanlar size Twitter üzerinden ulaşım sağlayamaz. Bu yüzden hesabınızı dondurmadan önce bunun bilgisini iletişim kurduğunuz kişilere vermenizde fayda var. Bunun yanında daha önce de söylemiş olduğumuz gibi fotoğraf yedekleme var. Eğer Twitter hesabınızı dondurmuş ve yakın zamanda tekrar açmak istemiyorsanız hesabınızda ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz fotoğraf ve videoları yedeklemenizi öneririz. Bunun sebebi Twiiter hesabınızı dondurduğunuz zaman paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve videolara erişemiyor oluşunuz. Yedekleme yapmadığınız takdirde gerekli fotoğraflara erişebilmek için dondurduğunuz hesabı tekrar açmanız gerekebilir.