Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Açılır? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Açılır?

  • Anasayfa
  • Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Açılır?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Açılır?

Twitter uygulamasında bazı sıkıntı oluşturabilecek içeriklerin görüntülenmesini engellemek için hassas içerik ayarlaması bulunmaktadır.

Hassas içerik, kişileri travmatik olarak etkiyebilecek paylaşımlardır. Kullanıcıların bakmasının uygun olmadığı içerikler hassas içerik olarak karşımıza çıkabilir. Bunlar genellikle +18 cinsel içerikli paylaşımlar, tehlikeli, korkunç ya da kan içerikli paylaşımlar olabilmektedir. Özellikle küçük çocukları ve hassas kişileri koruma amacıyla yapılan hassas içerik uygulaması, sağlık ve güvenlik açısından önemlidir. Bundan dolayı twitter uygulaması kullanıcılarına hassas içerikleri kapatma şansı tanımaktadır. Hassas içerik kapatma gibi açma için de ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

İlk kurulduğu günden bu yana sürekli gündemde olan Twitter kullanıcıları için sürekli yeni güncellemeler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de hassas içerik ayarı olmaktadır. Bu ayar ile birlikte kullanıcılarının daha sağlıklı bir ortamda sosyal medyayı kullanmasını amaçlamaktadır. Bu uyarılar şu şekilde karşınıza çıkabilir

• Bu medya hassas materyaller içerebilir.
• Bu profil potansiyel olarak hassas içerik içerebilir.
• Aşağıdaki medya potansiyel olarak hassas içerik içerebilir.
Hassas içerikler bu şekilde karşınıza çıkmaktadır. Ancak bu içerik ayarlarını değiştirmek mümkündür. Ancak bunun için öncelikle Twitter hesabınız ile oturum açmanız gerekmektedir. Yok, ise yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Hassas İçerik Uyarısı Nasıl Açılır?

Hassas içerik uyarısı nasıl açılır sorusu da en çok merak edilen sorular arasında yerini almaktadır. Bu konuda bu ayarları açmak elbette mümkündür. Bunun için öncelikle bir Twitter hesabınızın olması gerekmektedir. Yok, ise bile yeni bir hesap açmak gerekmektedir. Hassas içerik uyarısını açmak için yapılması gerekenler şunlardır.
• Twitter hesabına giriş yapılır.
• Profil resmine tıklanır.
• Açılan pencerede Ayarlar ve Gizlilik butonuna tıklanır.
• Karşınıza çıkan sayfada Hassas İçeriği Gizle seçeneği çıkacaktır.
• Bu seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir.
Bu şekilde hassas içerikler ile ilgili uyarılar sizlerin karşısına çıkacaktır. Ancak daha sonra bu uyarıları kapatmak isterseniz yapmanız gereken bu işlemin tersini yapmaktır.

Aramalarda Hassas İçerik Gösterme

Aramalarda hassas içerik gösterme işlemi ayarlardan kapatılmış ise yapılmaz. Bunun için yine ayarlardan hassas içeriği göster seçeneğinin kaldırılmış olması gerekmektedir.
Bu ayarı açmak için yine hassas içeriği gizle seçeneğinin pasif olması gerekmektedir. Ayarlar ve Gizlilik kısmından İçerik Tercihleri seçilmelidir. satılık eski tarihli twitter hesapları

Daha sonrasında Arama ayarlarına tıklanır. Aramalarda hassas içerik gösterilmesi şu şekilde yapılır.
• Twitter hesabına giriş yapılır.
• Profil üzerine tıklanır 
• Ayarlar ve Gizlilik kısmına gidilir.
• İçerik Tercihleri seçilir.
• Arama Ayarlarına tıklanır.
• Daha sonrasında burada bulunan Hassas İçeriği Gizle seçeneği kaldırılır. 
Bu işlemler ile birlikte hassas içeriklerin aramalarda karşınıza çıkması sağlanır. Yine kapatmak için yapmanız gereken bu işlemin tersidir.

Hassas İçerik Ayarı Nasıl Değiştirilebilir?

Twitter kullanırken bazı tweetlerde karşınıza hassas içerik uyarısı çıkabilmektedir. Bu tweetleri görüntülemek için hassas içerik ayarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Hassas içerik ayarını değiştirmek için yapmanız gereken profilinize giriş yapmaktır. Profilinizdeki Ayarlar ve Gizlilik ögesine tıklayarak daha sonra karşınıza gelecek olan gizlilik ve güvenlik ögesine tıklamanız gerekmektedir. Gereken adımları takip ettikten sonra hassas içerik ayarınızı değiştirmiş olursunuz.
Hassas içerik ayarınızı buradan değiştiremediyseniz o halde yapmanız gereken, tarayıcınızdan twittera giriş yapmaktır. Twitterda yer alan tweet medya içeriği ögesine tıklayabilir karşınıza çıkan hassas içeriğe sahip medyaları görüntüle kutusuna tıklayabilirsiniz. Böylece hassas içerik bulunan paylaşımları artık görebileceksiniz. Aynı zamanda twitter ana sayfada karşınıza sık sık çıkan hassas içerik yazısını da görmemiş olursunuz. Hassas içerik değiştirme kullanıcıların mobil cihazlardan veya tarayıcı üzerinden kolaylıkla yapabilecekleri bir işlemdir.