Twitter Engel Kaldırma - Sosyal Hesaplarim

Twitter Engel Kaldırma

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Engel Kaldırma

Twitter engel kaldırma çeşitli zamanlarda engellenen kullanıcıların engelini kaldırmak için kullanılan yöntemlerden biridir.

Twitter kullanıcı engelleme zaman zaman yapılan işlemlerden biridir. Çünkü kullanıcılar çeşitli zamanlarda bazı kullanıcılarda rahatsız olmaktadırlar. Bu durumda kişi engelleme yaparak o kişinin paylaştıklarını görmezler ve o kişinin de kullanıcının hesap bilgilerini ve paylaştıklarını göremezler. Bu durum karşısında ise yapılacak işlemler sadece engelleyen kişi tarafından yapılabilmektedir. Çünkü engellenen kişi sadece engellendiğini görebilmektedir.

Twitter Engelleme Nasıl Yapılır?

Bir kullanıcıdan rahatsız olan kişi tarafından yapılan kullanıcı engelleme işlemi yapmak için çeşitli işlemler yapılması gerekmektedir. Bu işlem ile birlikte engellenen kişi engelleyen kişiyi yokmuş gibi göremez ve hiçbir paylaştığını göremez. Bu noktada merak edilen soru şudur.  Twitter engelleme nasıl yapılır?
Twitter hesabınıza giriş yapın
Engellenen kişinin profil sayfasına giriş yapın. Bu işlem için ara kısmından yararlanabilirsiniz.
Engellemek istediğiniz hesaba giriş yapın.
Daha sonrasında engellemek istediğiniz hesap içinde ayarlar simgesine tıklayın.
Açılan menüde yer alan “….. Adlı Kişiyi Engelle” butonuna tıklayın.
Daha sonra engellenen kişinin sizi bir daha göremeyeceğine dair mesaj karşınıza çıkacak.
Açılan pencerede bulunan “Engelle” butonuna basın. Daha sonrasında artık engellenen kişi sizin hesabınız ile ilgili hiçbir şeyi göremeyecektir.
Twitterda bir hesabı engellemeden veya takipten çıkmadan da o hesabın tweetlerini akışınızdan kaldırmanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken o hesabı sessize almaktır. İstediğiniz zaman bu hesabı sissize alabilir ya da sessizden çıkabilirsiniz. Aynı zamanda sessize alınan hesaplar, sessize alındıklarını fark etmezler. 

Twitter Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter engel kaldırma işlemi yapmak da engellemek kadar kolay ve basittir. Bunun için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Twitter engel kaldırma nasıl yapılır sorusunun cevabı şu şekildedir.
Engellenen kişinin profili bulunur.
Engellenen kişinin sayfasında ayarlar kısmına tıklanır.
Açılan menüde “Kişinin Engelini Kaldır” butonuna tıklanır. 
Bu işlemler sayesinde kişinin engeli kaldırılmış olur. Yapılan işlemler ile birlikte yeniden engellenen hesap engelleyen hesap ile ilgili tüm bilgilere erişebilir ve onun paylaştıklarını görebilir. Aynı zamanda engelleyen kişi de engellediği hesap ile ilgili tüm bilgileri görebilecek.
Tüm işlemlerden sonra yeniden birbirini takip edebilecek ve mesaj gönderebilecek. Aynı zamanda birbirinin paylaşımlarına yorum ve beğeni yapabilecek. Tüm bu işlemler için yapılması gereken basit ve kolay adımlar ile birlikte istediklerinizi yapabilirsiniz.

Twitter Engellenenler Listenizi Yönetme

Twitter’da engellemiş olduğunuz hesaplar listenizi yönetmeniz mümkündür. Listeyi görmek için twitter adresinize girmeniz gerekmektedir. Akıllı telefon ya da tabletlerden twitter hesabınıza giriş yaparak listenizi görebileceğiniz gibi twitter.com sitesine girerek hesabınıza giriş yaparak engellenenler listenizi görebilirsiniz.
Engellenenler listenizi yönetmek için takip etmeniz gereken adımlar bulunmaktadır. satılık twitter hesapları Öncelikle yapmanız gereken yan gezinti menüsünde bulunan daha fazla butonuna tıklamaktır. Daha sonra yapmanız gerekenler;
Karşınıza çıkan ayarlar ve gizlilik sekmesine tıklamaktır.
Bu sayfada karşınıza çıkan gizlilik ve güvenlik sekmesine tıklamalısınız.
Daha sonra karşınıza gelen güvenlik altında engellenmiş hesaplar bulunmaktadır.
Engellenme listenizi görebileceksiniz. Tümü ya da içe aktarılanlar sekmesine tıklayarak tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Hesabınız üzerinden engellemiş olduğunuz tüm hesapları görebilmek için yapmanız gereken tümü seçeneğine tıklamaktır. 
İçe aktarılanlar seçeneği ise başka bir hesap listesini içe aktardığınızda engellemiş olduğunuz hesapları görmeye yaramaktadır.
Eğer engellemiş olduğunuz hesabı biliyorsanız ve engeli kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken engelini kaldırmak istediğiniz hesabın profiline girmek ve yanda yer alan engellendi butonuna tıklamaktır. İmleci engellendi butonunun olduğu yere getirirseniz engeli kaldırıldı yazacaktır. Böylece kolay bir şekilde engellenenler listenizi yönetmek mümkündür.