Twitter E Posta Değiştirme - Sosyal Hesaplarim

Twitter E Posta Değiştirme

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter E Posta Değiştirme

Twitter e posta değiştirme işlemleri çeşitli etkenlere bağlı olarak ihtiyaç duyulan bir şeydir. Mailiniz güncellendiyse bilgilerinizin sorun çıkarmaması için bunu yapabilirsiniz.

Twitter E Posta Güncelleme Nedir?

Twitter hesabı kullananlar için güncel bilgilerinizi nasıl değiştireceğiniz için bazı adımları takip edebilirsiniz. Hesapla alakalı güvenlik artırıcı çalışmalarda mail adresinizi sorunsuz şekilde yenileyebilirsiniz. Güncel hesap güvenliğinizin de devam edebilmesi için mail adresinizi yenilendiğinde değiştirmeniz son derece önemlidir. Hesap doğrulama gerektiğinde mailiniz bu anlamda destek olacaktır.

Eski Posta İle Alakalı Bildirime Dikkat

Kullandığınız sitede twitter mail güncelleme için eski mail adresinize bir gönderim gelecektir. Bu gönderimde size belirtilen yönlendirmeleri takip etmelisiniz. Hesabınızla ilişkili e-posta adreslerinizi doğru biçimde tanımlamak için aşamaları takip edebilirsiniz.

Twitterda E Posta Güncelleme Nasıl Yapılır?

Talimatlarda twitterda e posta güncelleme yapılışı için şu aşamaları takip edebilirsiniz:
Öncelikle profilinize gelin ve ayarlar kısmından gizlilik bölümüne tıklayın.
Hesap kısmına gelerek e posta bölümüne girin
Mail adresinizi girerek bitti deyin.
Burada önemli olan bir detay, bir Twitter hesabıyla alakalı olmasıdır. Yani tek mail tek twitter hesabınızla alakalı olabilir. Bunun nedeni de güvenlik kontrol amacıyladır.

Mail Adresini Herkes Görür Mü?

Giriş yapılan twitter mail adresi herkesin göremeyeceği şekilde ayarlanır. Yani herkesin göreceği alanda mail bilginiz olmaz. Fakat sizi e posta adresiniz üzerinden bulmalarına izin ver bölümünü açık tuttuğunuzda bu gibi hallerde öteki kullanıcılar mailinizi görebilir.satılık eski tarihli twitter hesapları
 Bu durum benzer şekilde telefonla da alakalıdır. Hesabı kullanan kişiler doğrulama gibi detaylara önem vermesi önemlidir.

E Posta Doğrulama 

Yeni mail adresinizin e posta doğrulama işlemlerini yaparak aktif hale gelmesini sağlamlasınız. Mail güncellemesi yapılırken doğrulama ile güvenli şekilde hesap kullanımı devam edecektir. Yapılan hesap içi değişikliklerde mutlaka doğrulama süreçlerine önem vermelisiniz. Aksi halde hesapta aksamalar olabilir.  
Doğrulama olmadığında ayrıca tweet arşivinizi isteme gibi işlemlere dair de bir talep olmaz. Bu da ayrıca yararlanabileceğiniz twitter mail adresi hizmetidir. Sonuç olarak kullandığınız hesaptan mail nedeniyle aksama istenmeyeceği için talep edilen işlemleri kullanmalısınız.

Twitter E-posta Alma Sorunu

 Sağlamış olduğunuz e posta adresine gönderim yapma sorunu yaşıyorsanız twitter tarafından sarı bir uyaran alırsınız. Bu durumda size bildirimler de gelmeyecektir. 
Sizin seçmiş olduğunuz e-posta bildirimlerine göre twitter size mesaj, takipçi ve birçok bildirim göndermektedir. E-postaların durdurulması durumunda size önemli e-postalarda gelmeyecektir. Örneğin şifre sıfırlama gibi önemli e-postalar size ulaşmayabilir.
Öncelikle yapmanız gereken e-posta adresinizin doğruluğunu kontrol etmektir. Hesabınızda yer alan adresinizi doğru bir şekilde yazdığınızı mutlaka teyit edin. Eğer burada bir hata varsa hesap ayarlarınızdan e-posta adresinizi düzenlemelisiniz. 
Size gönderilen sarı uyaranın içinde yer alan mesaj göndermeyi tekrar dene seçeneğine tıklamalısınız. Bu durumda e-postalarınızın gönderilmesi tekrar denenecektir. Eğer aksaklık devam ederse size sarı uyaranlar gelmeye devam edecektir.
Hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız, yapmanız gereken mevcut e-postanıza giriş yapmak ve sizlere tiwitterdan gelen mailleri kontrol etmektir. Spam, istenmeyen e-posta ya da toplu posta gibi tüm klasörlere bakarak size mail gelmediğinden emin olmalısınız.
Eğer tüm bunlara rağmen sorununuz hala devam ediyorsa o halde yapmanız gereken hesap ayarlarınıza giderek e-posta adresinizi yeni bir adresle değiştirmektir. Yeni açmış olduğunuz ya da elinizde var olan yeni bir e-posta ile twitter hesabınızı eşleştirebilirsiniz. Bununla birlikte twitterdan gelen e-postalardan birinde yanlışlıkla “Bu benim hesabım değil” seçeneğine tıklamışsanız size gönderilen e-posta gönderimi durdurulabilir. Bundan dolayı mutlaka twitter e-posta alma sorununu çözmelisiniz.