Twitter Dondurulan Hesabı Açma? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Dondurulan Hesabı Açma?

  • Anasayfa
  • Twitter Dondurulan Hesabı Açma?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Dondurulan Hesabı Açma?

Twitter dondurulan hesabı yeniden nasıl açabilirim veya neler yapabilirim. Bu makaleye göz atarak  istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz.
Dondurulmuş Twitter Hesabı Yeniden Nasıl Açılır?
Belirli nedenlerden dolayı twitter hesabını dondurabilirsiniz veya devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak hesabınızı tekrar aktifleştirmek istediğinizde ise zaman alabilir. Bunu ancak 30 gün geçtikten sonra aktifleştirebilirsiniz. Eğer 30 gün içerisinde verilen süre içerisinde aktif hale getirilemezse hesabınız tamamen silinmiş olacağını bilmelisiniz. Yani yeniden etkileştirmek için 30 günden fazla olmayacak bir sürede bu işlemi gerçekleştirmeniz lazım. 
Hesabınızı Tekrar Nasıl Etkinleştirmeliyiz?
Twitter hesabı nasıl etkinleştirilir adım adım maddeler halinde açıklayalım.
Twitter.com adresinden girilerek İOS ya da Android telefonlarda Twitter uygulamasını indiriniz.
Giriş yaparak kimlik bilgilerinizi yazınız.
Giriş esnasından önce size bir bildirim gelecek bu bildirimle hesabınızı yeniden aktifleştirmek istediğinizi soracak ve bu mesajı onaylayınız.
Hesabınızı tekrar etkileştirmeyi tercih etiğinizde sonra zaman akışına geçersiniz.
Akışı yönlendirdikten sonra Twitter hesabınızı tekrar etkinleştirmiş olacaksınız. Bu sayede Twitter, beğeni, takip edilenler tamamen tekrar geri yüklenecektir. Bu da biraz vakit alacağını unutmayınız.

Devre Dışı Bırakılan Hesabıma Ait E-posta Adresimi veya Kullanıcı Adımı Ne Zaman Kullanabilirim.
Devre dışı bırakılan hesabımı e- posta adresini veya kullanıcı adını ne zaman kullanılabilir diye inceleyecek olursak, devre dışı yapılan hesabınızı 30 gün geçtikten sonra farklı bir hesap tarafından tekrar kullanabilirsiniz. Verilen 30 günlük süre ise kullanıcının hesabına bağlı verileri tekrar kullanmak için saklanır.
Hesabımı Tekrar aktifleştirmeyi Denedim Ama Hesap aktifleştirme işleminin Şimdi İçin Devre Dışı Yapıldığını Söyleyen Uyarı Mesajı Geliyor Ne Yapmalıyım?
Kesinlikle endişelenmeyin. Bu tür sorunlar olabilir. Geçici bir durum söz konusudur. Biraz zaman geçtikten sonra yeniden deneyebilirsiniz. Hesabınızın verilen süre içerisinden zaman geçmişse veya 30 güne yakınsa destek ekibimi arayarak iletişime geçip yardım alabilirsiniz. Bu şekilde hesabımı tekrar aktifleştirmeyi denedim ama twitter hesap aktifleştirme işleminin şimdi için devre dışı yapıldığını söyleyen bir uyarı mesajı geliyor ne yapmalıyım sorusuna rahatlıkla yanıt almış olursunuz.

Twitter Hesap Dondurmanın Zararı Var mı?
Kullandığınız Twitter hesabını dondurmak herhangi bir zararı olmayan işlemdir. Yani kendi isteğinize göre nasıl bir hesap açılıyorsa bu kapsamda dondurma da yapılabilir. Fakat ayrıntıda bu hesaplarla alakalı bireysel ve kurumsal açıdan etkiler ayrı şekilde ele alınabilir.
Bireysel açıdan hesap açtınız ve bu hesabı bir ürün satışı, kendi sitenizin tanıtımı için kullanıyorsanız dondurma işlemi reklam prosedürleri açısından bir gerileme olabilir. Sosyal medyadaki bir destekleyici alandan tanıtımla daha çok kişiye görünebilirsiniz.  Özellikle reklam bölümünü kullananlar için bu ekstra önem taşıyor.
Dondurulan hesap kurumsal bir hesapsa firmanız kapanmadığı sürece bunu yapmamanız önerilir. Çünkü kurumsal açıdan devamlı hesaplar ve paylaşımlar önemli bir konudur. Kurumsal hesaplarda belirli bir takipçi sayısı ve paylaşım zemini oluşturunca etki kapasitesinde de ilerleme olabilir. Dolayısıyla bir açıdan marka algısında kötü bir etki oluşabilir.

Hesap Dondurma ve Açma Konusunda Sınır Var mı?
Çok sık hesap açma ve kapatma işlemi bir mail adresi üzerinden birçok kere yapılabilir. Fakat şüpheli bir giriş işlemi hassasiyeti artmış da olabilir. Twitter dondurulan hesap açma işlemini özellikle takipçi sayısı çoksa pek yapmamalısınız. 
Sistemin kendi yapısı izin vermiş olsa da Twitter donmuş hesabı açma işlemlerini farklı farklı cihazlardan sık aralıklarla yapmamanız önerilir. Güvenlik nedeniyle daha farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında mail adresinizi güncellediğinizde mutlaka sistemden değiştirmelisiniz. Hesabınız kitlendiğinde açmak için güncel geçerli bir mail adresi gerekecektir.