Twitter Dili Türkçe Yapma - Sosyal Hesaplarim

Twitter Dili Türkçe Yapma

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Dili Türkçe Yapma

Sosyal medya uygulamaları içerisinde ön plana çıkmış olan ve en çok kullanılan uygulamalardan birisi twitter’dir. Twitter ülkemizde son derece popülerdir. Peki bu kadar popüler olan bir uygulamanın dili nasıl Türkçe yapılır?
Twitter Dili Nasıl Türkçe Yapılır?
Twitter dili nasıl Türkçe yapılır konusu kullanıcılar için önem arz etmektedir. Çünkü duygu ve düşüncelerini paylaşmak, dünya ve ülke gündeminden uzak kalmak istemeyen kişiler aktif bir şekilde twitter kullanmaktadır. Üstelik son zamanlarda anlık haber kaynağı platformuna dönüşmeye başladı bile denilebilir. Yaşanan bir olaydan en detaylı şekilde bilgi sahibi olmak isteyen kişiler twitter kullanımına yönelmektedir. 
Geçtiğimiz zamanlarda twitter yönetimi desteklenen dil sayısı hakkında açıklama yapmıştır. Bu dillerden bazıları: İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Almancadır. Sürdürülen çalışmalara göre twitter’ın artık Türkçe dilini desteklediği de öğrenilmiştir. Kısa zaman önce etkin hale gelen bu hizmet ile twitter’ı Türkçe kullanmak mümkündür. Böylece kullanılan her kelimeyi anlayıp, konulara müdahil olunabilecektir. Buradan da anlaşılacağı gibi uygulama kitlesini genişletip, rakip geri bırakıp bütün dünya pazarına hakim olmayı hedeflemektedir.
Bazen yanlışlıkla bazen de meraktan farklı yönlerini görmek isteyen kişiler olabilir. Twitter dilini Türkçeden farklı bir dile çevirmiş olan kişiler veya doğrudan Türkçe kullanmak isteyen kişiler dili nasıl Türkçe yapabilir? Bu aşamalar şu şekildedir:
Birden fazla dil bilen kullanıcılar, uygulamayı çok dilli kullanmak isteyebilir. Fakat twitter buna izin vermemektedir. Yani kullanılan cihaz İngilizce dil ise twitter mobil uygulaması Türkçe olamaz. Bu durumda ya mobil dili Türkçe olmalıdır ya da uygulamaya bilgisayar üzerinden giriş yapılmalıdır. Başka türlüsüne twitter izin vermemektedir.
Twitter dil değiştirmek için masaüstü bilgisayardan giriş yapmak gerekmektedir. Yani mobil üzerinden dil değişimi yapılamamaktadır. 
https://twitter.com internet adresinden kişiler giriş yapmalıdır. 
Sol tarafta bulunan menüden üç nokta simgesine tıklanmalıdır. 
Sonrasında ayarlar seçeneğine tıklanmalıdır. Data and permissions bölümünün altında bulunan display language kısmına tıklanmalıdır. 
Seçili olan dil kısmından Türkçe seçeneğini işaretlemek gerekmektedir. 
Ve son olarak yapılan işlemlerin boşa gitmemesi için kaydetmek unutulmamalıdır.
Twitter dili yapılan bu işlemlerden sonra Türkçe olarak değiştirilmiş olacaktır. 

Twitter Dil Seçimine Rağmen Sonuç Alamamak
Uygulamaları takip etmenize rağmen Twitter dil değişikliklerinde teknik sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu gibi hallerde Twitter yardım teknik destek bölümüyle iletişime geçebilirsiniz. Kullandığınız hesapta bazen yapılan işlemler kaydedilmeyebilir. Bu da dil değişimi durumunda sorun var gibi görüntülenebilir.
Kullandığınız sosyal medya platformundan en iyi keyfi almak ve kurumsal açıdan da yüksek verimli bir hesap sağlamak adına Türkçe dil seçeneği kullanılmalıdır. Başka bilgisayarlarda bu hesap kullanımı bazen ayarlamanıza rağmen tam görüntülenmeyebilir. Mobilde, pc farklılıklarında bazen yeniden dil seçimi yapmak durumunda da olabilirsiniz.
Twitter hesaplarında yapılan değişiklikler bazı hallerde tarayıcı ve ağ bağlantısındaki değişikliklere göre daha erken veya daha geç oluşabiliyor. Dil seçim bölümünde doğru işlemler yapıldığından emin olarak bu esneme payı da olabilir.
Yabancı bir takipçiyle etkileşiminiz kullanıcı sohbet dili açısından değişik bir anlamı ifade eder. Yani doğrudan mesajlaşma yapılması ile sistem dili ayrı ele alınması gereken bir konudur.
Türkçe dilini kullanarak yabancı ülkelerden de sisteme girişle bu dili tercih edebilirsiniz. Konum olarak yabancı dil olsa da seçimlerden yabancı dil kullanımı mümkündür. Konuyla alakalı aksamalar olduysa yine yardım ekibi üzerinden destek talebi sonuç verecektir.
Twitter kurumsal hesabı için kullanım dili ihtiyaçlarınıza göre değişebilir. Nasıl bir sistemi hangi dille kullanmak istiyorsanız Twitter dili Türkçe yapmak açısından aşamaları atlamadan takip etmelisiniz. Kurumsal hesaplarda hedef kitle dil tercihlerini de dikkate almalısınız.