Twitter’de Nasıl Trend Topic Olunur? - Sosyal Hesaplarim

Twitter’de Nasıl Trend Topic Olunur?

  • Anasayfa
  • Twitter’de Nasıl Trend Topic Olunur?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter’de Nasıl Trend Topic Olunur?

Twitter'da nasıl Trend Topic olabileceğinizi merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Trend Topic (TT) konusunda yazımızı şimdi okuyabilirsiniz.
2006 yılında kullanıma açılan mikro blog sitesi Twitter dünya üzerinde en çok ziyaret edilen sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Twitter'ın, internet ziyaretçileri kadar mobil uygulama kullanıcıları da yer almaktadır. Böylece milyonlarca aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Twitter’da anahtar kelimeler ve hashtag’lerin oluşturduğu listeye Trend Topic listesi adı verilir. Bu listeleri güncel olarak milyonlarca kişi takip etmektedir. 

Trend Topic Nasıl Olunur?
Trend Topic listesine girebilmek basit bir konu değildir. TT’de olabilmek için binlerce aynı anahtar kelimenin veya hashtag'in paylaşılması gerekir. Böylece konunuz ön plana çıkacaktır. Twitter'ın TT algoritması çok güçlü yazılmamış. Bu da daha kolay bir şekilde anahtar kelimelerin Trend Topic olmasına yardımcı olabiliyor. TT olmak için fenomen hesaplarla para karşılığında anlaşabilirsiniz. Yüksek takipçili ve etkileşimi fazla olan hesaplar böylece aradığınız popülerliği sizlere sunabiliyor.
Sponsorlu Trend Topic
Twitter, belirli bir ücret karşılığında Trend Topic listesinin en üstünde olmanıza yardımcı oluyor. Bu reklam modeli gün boyu en üst sırada sabit şekilde kalmanızı sağlıyor. Sponsorlu Trend Topic seçeneği kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmiyor. Çünkü bu şekilde TT olmanın maliyeti oldukça yüksektir.
Trend Topic'in Avantajları
Dünya üzerinde milyonlarca aktif kullanıcısı olan Twitter, ülkemizde de son derece popülerdir. Twitter'ın hem dünyada hem de ülkemizde bu kadar popüler olmasının nedeni pek çok kurumun ve şirketin bu sosyal medya üzerinde aktif şekilde yer almalasıdır. Peki TT listesine girmek ne gibi avantaj sağlıyor?
Trend Topic listesine girdiğiniz zaman, milyonlarca kullanıcıyla etkileşim kurabilirsiniz.
Büyük şirketler, kendi markalarını TT listesine sokarak daha fazla müşteri elde ediyor.
Sponsorlu TT reklam desteğiyle ilk sırasında kalan şirketler yüksek müşteri potansiyeline ulaşıyor.
Twitter'da nasıl trend topic olabilirim? Sorusuna farklı bir şekilde de cevap verebiliriz. Organik olmayan takipçilerle TT yapabilirsiniz. Organik olmayan takipçilerle hashtag açarak gerekli yardımı alabilirsiniz. Ancak bu uygulamayı yaparken son derece dikkatli olmalısınız.

Twitter Trend Topic Olmak için Ne Kadar Zaman Ayırmalı?
Hemen oluyor gibi görünse de Twitter’da trend topic olmak için 2 saat gibi bir süre gerekebiliyor. Bir ve iki saat arası sürede konuya göre hızla süreç devam edebilir.  Başarılı bir yükseliş konusu olursa trend topic olmak daha hızlı olacaktır. 
Ne kadar çok kişiyi etkileyen bir durum varsa hız da bu kadar artabiliyor.  Bireysel hesaplarda kurumsal hesaplar ve diğer konularda reklam hizmetlerinden alanlar da önemlidir. bot durumlarını de trend topic olmak bakımından ele almak gerekiyor.  Bot kullanılmadan organik bir etkileşimle bu durumun gerçekleşmesi gerekir.
Kullanılan cümlelerdeki etkileşim kelimeleri de önem kazanır. Trend cümlesi hashtag kelimesiyle bir açıdan paralel bir durum vardır.

Değişken Listelere Uyum Sağlamak Ne Kadar Önemli?
Twitter trend topic olmak için değişken bir liste olduğunu unutmamak gerekiyor.  Beş dakikada bir değişen gündem detaylarına uyum sağlayan bir sitenizin olması etkileşim kaynakları bulabilmeniz açısından önemlidir.
Herkesin göreceği bir alanda sayfanızın bulunması ticari amaçlarla önem taşır. Kurumsal açıdan etkili bir reklam anlamı olabilir. Tabi anlamlı bir günde bunu değerlendirebilir ve uzun süre kalmaya odaklanabilirsiniz.  Örneğin sevgililer günü, anneler babalar gününde mağazanızı daha ön plana çıkararak avantajları çoğaltabilirsiniz.
Etiket açısından özel çalışmalar yaparak sistem üzerinde ek avantaj elde edebilirsiniz. Popüler konularda en sık kullanılan yaygın kelimelerle beraber hız kazanabilirsiniz.