Twitter’da Nasıl Reklam Verilir? - Sosyal Hesaplarim

Twitter’da Nasıl Reklam Verilir?

  • Anasayfa
  • Twitter’da Nasıl Reklam Verilir?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter’da Nasıl Reklam Verilir?

Pek çok kişi internet üzerinden reklam vererek kendilerini duyurmaya çalışıyor. Özellikle twitter bu konuda büyük avantajlar sunuyor.
Twitter uygulaması reklam konusunda beklentilere karşılık veriyor. Günümüzde en sık kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter uygulamasından reklam vermek istiyorsanız sponsor desteğinden yararlanabilirsiniz. Twitter’da farklı reklam modelleri bulunmaktadır.  Twitter’da 3 ana reklam türü vardır;
Sponsorlu Gündem 
Sponsorlu Gündem’de günün her saati Twitter’ın “İlgini çekebilecek gündemler” kutusunun en üstünde bulunursunuz Lansman ve tanıtım gibi dönemlerde bu reklam modeli oldukça etkilidir.
Sponsorlu Hesap
Takipçi sayınızı artırmak için oluşturulan reklam modellerinden bir tanesidir. Bu reklam türünde Twitter hesabınız ‘Kimi takip etmeli’ bölümünde yayınlanır.
Sponsorlu Tweet 
Twitter’da en çok kullanılan reklam türünden biridir. Sponsorlu Tweet reklamları, reklam verenlerin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Twitter Reklam Verme
Twitter reklam verme sayesinde, hesabınızı çok daha iyi duruma getirebilirsiniz. Sosyal medya üzerinde reklam vermek için hesabınızın olması gerekmektedir. Reklam modellerinden birini tercih ederek, işleme hemen başlayabilirsiniz. Reklam verme sırasında izleyeceğiniz adımlar;
Kampanyanızın adı olması gerekir. Uzun vadede etki alabileceğiniz bu uygulama sizlere kolaylık sunar.
Hedef kitlenizi seçmelisiniz.
Kampanya ismini verdikten süresi de belirlenmelidir.
Bütçenize uyan reklam modellerini tercih ediniz.
Gönderi reklamlarınızı düzenleyiniz.

Twitter Reklamlarının Yararları Nelerdir?
Twitter reklamları, kullanacak kişiye büyük yararlar sunmaya devam ediyor. Reklamların avantajları;
Hedef kitlenize uygun reklamlar kullanın.
Hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.
Takipçilerinizle etkileşim artar.
Takipçilerinizle hızlı bir iletişim haline sağlayabilirsiniz. 
Twitter üzerinde pek çok reklam türü bulunuyor. Bu reklam türleri arasında sizlere hangi tür hitap ediyorsa bu reklamı kolayca kullanabilirsiniz..

Twitter Reklam Ücretleri Ne Kadar?
Twitter üzerinden reklam vermek son derece basittir. Yukarıdaki aşamaları izlediğiniz zaman kendi reklamınızı oluşturabilirsiniz. Peki, Twitter reklam ücretleri nedir? Reklam ücretleri değişkenlik gösterebiliyor. Sosyal medya üzerinde her kullanıcının bütçesini karşılayacak reklam çözümleri bulunuyor. Twitter biraz daha markalara odaklı hizmet vermektedir. Ancak bu sizin reklam veremeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. İstediğiniz zaman sosyal medya adresine giriş yaparak dilediğiniz gibi reklam verebilirsiniz.
Twitter Reklamlarında Hedefler ve Ücretlendirme 
Twitter reklam kampanyası üzerinden ilerleme kaydedilmesi için en önemli aşamalardan biri hedeflerinizi iyi belirlemenizdir. Bu hedefler sizin nasıl yol almanız gerektiği hakkında da bilgi verecektir.
Reklamlarınızda bilinirliği odak noktası yaparsanız tweetinizi olabilecek en çok sayıda kişinin görmesini istersiniz, tıklamalarda 1000 gösterimde ödeme yapılır.
Etkileşim hedefleri odağında en üst düzeye çıkarmak istenen durum varsa bir kullanıcıyla girilen ilk etkileşimde ödeme olur.
Takipçi hedefi üzerinden ücretlendirmede kitle oluşturmak için takipçi odaklı ödeme yapılır.  Diğer etkileşimlerde beğeni vs. ödeme olmaz.
Video görüntüleme sayılarına göre belirlenen hedeflere yönelik görüntüleme sayısı bazında ödeme yapmanız gerekir. Bu video sayısı hareketli fotoğraf- GIF içeriklerinde de geçerlidir.
Tıklama dönüşümleri açısından hedeflerde tıklama başına ödeme yapılmaktadır. Sitenize giriş yapılır ve tıklama gerçekleşir. Yani twitter üzerindeki reklamdan sitenize giden müşteri başına ödeme söz konusudur.
Videodan önceki reklamlara yönelik yayın hedefleriniz için görüntüleme başı ödeme yapılır.
Yüklenen uygulamalara göre belirlenen hedeflerde Twitter üzerinden yapılan yönlendirmeler ve uygulama indirme işlemlerinde ödeme yapılır. satılık eski tarihli twitter hesapları

Uygulama tıklamasında da ödeme yapılabilir.
Hesaplarla alakalı reklam süreçleri bazı kullanıcılar için karmaşık bir durumu ifade ediyor olabilir. Konuyla alakalı müşteri hizmetleri üzerinden bilgi alabilirsiniz. Twiter bilgi servisi ads.twitter.com adresindeki incelemelerle de yönlendirilebilir.  
Reklam sistemlerini kullanırken onaylı reklamlar konusu ve yüksek verim alacağınız reklamlarla alakalı twitter yapısını başta anlamaya çalışmalısınız.