Twitter Çekilişi Nedir Nasıl Yapılır? - Sosyal Hesaplarim

Twitter Çekilişi Nedir Nasıl Yapılır?

  • Anasayfa
  • Twitter Çekilişi Nedir Nasıl Yapılır?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Çekilişi Nedir Nasıl Yapılır?

Çeşitli adımları kullanarak twitter çekilişi üzerinden işlemler yapılabilir. Yapılan işlemlerde tweet’in linkini  girmiş olmanız ve gerekli adımları takip etmeniz önemlidir.

Twitter Çekilişi Yapma Yolları 

Çekiliş yapmak istediğiniz link hangisiyse bunu giriş yaparak bir paylaşımı retweet edenlere göre işlem gerçekleştirilebilir. Twitter alıntı çekilişlerinde tweet linkleri girişi yapılarak işlemler sürdürülür. Retweet çekiliş işlemlerinde tweet’inlinkini  girmeli ve devam etmelisiniz. Bu alanda şu bilgiler istenecektir.
• Kazanan kişi sayısı
• Çekiliş ismi
• Çekiliş tweeti yedek kazanan
• Her kullanıcıyı 1 kere say bölümlerini doldurmalısınız.  
Twitter’da yarışma modellerini gerçekleştirmek için öncelikle
 nasıl bir çekiliş gerekiyorsa bu konuda duyuruları bulmalısınız. Takip edilen duyurular üzerinden başvuru şartları ve işlem detaylarını görerek ilerlemelisiniz. satılık eski tarihli twitter hesapları

Twitter’da yarışma bir açıdan tweetlerdeki güncellemeler üzerinden devam ettiği için çekilişlerdeki ayrıntılar da değişkendir. Yarışmaların yasal kuralları açısından bir çekiliş yapılırken bu anlamda fayda olacaktır.
Firmalar Açısından Çekiliş Yapmak

Bir firma reklam amacıyla kurumsal satışları artırmak için twitter çekiliş kampanya yapabilir. Bu işlemlerde önemli olan firmanın geniş bir kitleye ulaşarak beklentileri karşılayan çözümler sunmasıdır. Yani çekilişe katılacak olan kişilerin istedikleri ürünlerle alakalı bir hediye sistemi kurmalısınız. Başarılı bir yarışma için mutlaka önem verilmesi gereken detaylar bulunuyor.
• Takipçi sayısını artırmada
• Yorum, beğeni alma
• Genel etkileşimi artırmak gibi faydalar bulunabilir.

Twitter’da Yarışma Çekilişi Nasıl Yapılır?

Twitter’da takipçiler arasında etkileşimi arttırma, takipçi sayısını arttırmak, satışları arttırmak ve beğeni, yorum arttırmak gibi birçok nedenden dolayı yarışma çekilişleri düzenlenmektedir. Hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz bu yarışmalar, twitter’da sık sık düzenlenmektedir. Kişilerin başarılı bir yarışma sergilemeleri için dikkat etmeleri gereken hususlar bulunmaktadır.

Twitter’da yarışma çekilişi yapmadan önce tüm yönetmeliklere uyulduğundan emin olunması gerekiyor. Kullanıcıların mutlaka bu konuda özenli davranması, twitter kurallarını ihlal etmemesi gerekir. Eğer yasalara ve yönetmeliklere uygun bir çekiliş yapıyorsanız, Tweetterın genel kurallarına göz gezdirebilirsiniz. Tüm koşullara uymanız halinde çekiliş yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmayacaktır. Twitter’da yarışma çekilişi için duyurunuzu önceden yapmanız mümkündür. 

Anlaşılır bir dil kullanarak, kısa ve öz bir şekilde yarışma koşullarını belirtmeniz son derece önemlidir. Yarışma tarihi, yarışma ödülü ve katılım koşullarını belirtmeniz yararlı olacaktır. Aynı zamanda yarışmanızın kapsamına uygun olacak bir görsel ve hashtag kullanmanız sizin için olumlu olacaktır. Yarışmanın daha çok kişiye ulaşması için yapmanız gereken ufak bazı şeyler olabilir. Örneğin retweetleyen takipçilerinize hediye verebilirsiniz. Bunu duyurularda açıklayarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. En fazla etkileşimde bulunan takipçilerinizi belirlemeniz için kullanabileceğiniz programlar vardır. Kazananı açıklamadan önce hesabın sahte olup olmadığını incelemek yararlı olacaktır. Çünkü kazananın sahte hesap olması size olan güveni sarsacaktır. 

Çekilişe Girecekler Nelere Önem Vermeli? 

Twitter’da çekilişe girerek bilgilerini paylaşacak olanların dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri tüm yasa ve yönetmeliklere uygun bir etkinliktir. Bu şart sayesinde kazanmanız halinde sorun çıkmayacağından emin olursunuz. Tabi sizin de yasa ve yönetmeliklere uymanız gerekir.  Yani sitedeki çekilişte internet bağlantılarında hesaplarda vs. sahte hesap olmaması önemlidir.

Yasal açıdan genelde çekilişlerin neye göre belirlendiği konusu Milli Piyango Dairesi’yle alakalıdır. Twitter’ın genel kuralları açısından da detaylara önem vermek gerekir.
Duyuru yapacak olan firma açısından dikkat edilmesi gerekenler vardır. Kısa açık bir dille çekiliş koşullarını takipçilere anlatmak gerekiyor. Kazananları ne bekliyor ve hangi durumlarda nasıl bir süreç işleyecek bunu net şeffaf bir şekilde anlatmanız önemlidir. Twitter çekiliş sonuçları açısından da doğru yönlendirme olmalıdır.