Twitter Askıya Alınan Hesap Açma - Sosyal Hesaplarim

Twitter Askıya Alınan Hesap Açma

  • Anasayfa
  • Twitter Askıya Alınan Hesap Açma
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Askıya Alınan Hesap Açma

Çeşitli zamanlarda belirli sebeplerden dolayı hesaplar askıya alınabilmektedir ve Twitter askıya alınan hesap açma işlemi o zaman en merak edilen işlemler arasında yer almaktadır.

Twitter daha iyi bir ortam sunmak için sürekli güncellemeler ve hesap kontrolleri yapmaktadır. Bu durum karşısında zaman zaman hesapları askıya almaktadır. Ancak Twitter hesap askıya alma işleminin yanlış olduğunu düşünebilirsiniz. O zaman da buna itiraz edebilirsiniz. Bu durumda yapılması gereken Twitter kuralları çerçevesinde form oluşturmak olacaktır. Bu form ile hesabınızın askıya alınması işlemine itirazda bulunabilirsiniz.

Twitter Hesaplar Neden Askıya Alınır?

twitter kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunmak amacıyla hesaplar askıya alınabilmektedir. Twitter Kurallarını ihlal eden kullanıcıların hesapları askıya alınmakta ve belirli bir süre için eylemleri sınırlandırılmaktadır. Twitter’da hesabın askıya alınmasının bazı nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler şunlardır;
Tehlikede olan hesap güvenliği; Eğer twitter bir hesabın başkaları tarafından ele geçirildiğinden şüphelenirse bu durumda potansiyel kötü amaçlı etkinliklerin olması nedeniyle hesabı askıya alabilmektedir. Hesap sahibi erişimi tekrar sağlayana kadar hesap askıda kalacaktır. 
Spam; twitter’da birçok hesap spam nedeniyle askıya alınmaktadır. Sahte ya da Twitter kullanıcıları için güvenliklerini tehlikeye düşürebilen hesaplar askıya alınabilmektedir. Bu tür hesaplar Twitter Kurallarına aykırı oldukları için askıya alınmaktadır. Bazı durumlarda bazı gerçek kişilerin hesapları askıya alınabilmektedir. Bu durumda hesap tekrar açılacaktır. 
Taciz içeren davranış ya da twitterler hesapların askıya alınması için en önemli nedenlerden biridir. Twitter Kurallarını ihlal eden taciz içeren davranışlarda bulunulursa ya da tweetler atılırsa bu durumda hesaplar askıya alınabilir. Aynı zamanda başka bir hesap kullanıcısını tehdit etmekte hesabın askıya alınması için neden oluşturmaktadır. Eğer bir kullanıcı başka bir hesabı taklit ederse hesap geçici olarak askıya alınabilmektedir. Bazı durumlarda Twitter Kuralları gereği bazı hesaplar kalıcı olarak askıya alınabilmektedir. Twitter hesaplar askıya alınma nedenleri basit değildir. Spam nedeni ile birlikte taciz içeren davranışlar, tehdit, hesap güvenliği gibi nedenler dolayı hesap askıya alınabilmektedir. 

Askıya Alınan Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Öncelikle gerçekten hesabınızın yanlışlıkla askıya alındığından emin olmalısınız. Form doldurma sayfasına girdikten sonra Twitter askıya alınan hesap açma işlemleri başlamaktadır. Bu formda bulunan bilgilerin doldurulması gerekmektedir.
Öncelikle bu sorunla nerede karşılaştınız sorusuna, web seçeneğini işaretleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra sorun ile ilgili tanım kısmının doldurulması işlemi yapılacak. Burada yapılan işlemin yanlış, olduğunu bildiren ve neden askıya alınmaması gerektiği ile ilgili savunma cümlelerinizi yazmalısınız. Sonrasında bilgileriniz kısmında bulunan alanları kendi bilgilerinize göre doldurun.

Bu formu yolladıktan sonra Twitter size bir geri dönüş maili yollayacak. O mailin yanıtlanması gerekmektedir. Ancak bunun içerisine herhangi bir şey yazmanıza gerek yoktur. Geri dönüş mailini attıktan sonra size 24 ile 48 saat içerisinde durum ile ilgili yeni mail gelecektir. Hesabınız yanlışlık ile askıya alındı ise bu işlem iptal edilecek ve hesabınız yeniden aktif hale gelecektir. Ancak kalıcı olarak iptal edildiği cevabı almanız da muhtemeldir.

Hesap Kalıcı Olarak Askıya Alındı

Twitter hesabı kalıcı askıya alma işlemi ile sonuçlanan mailiniz için yapılması gereken işlemler TR sunucuları üzerinden bir daha mümkün olmayacaktır. Bu durumda diğer ülkelerin sunucularını kullanabilirsiniz. Bu durumda elbette yapılacak işlem VPN açmak olacaktır.

VPN açarak yeniden form gönderme işlemlerini tekrarlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu hangi dille yazılacağıdır. Burada hangi ülkeye gönderecekseniz o ülkenin dilinde yazmanız gerekmektedir. Büyük oranda gönderdiğiniz mail olumlu sonuçlanacak ve hesabınız yeniden aktif hale gelecektir.