Başkasının Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır? - Sosyal Hesaplarim

Başkasının Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

  • Anasayfa
  • Başkasının Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Başkasının Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Sosyal medyayı aktif kullananlar için çok önemli bir yere sahip olan Twitter hakkında en çok merak edilen başkasının Twitter hesabı nasıl kapatılır sorusu olmaktadır.    
Başkasının twitter hesabı nasıl kapatılır sorusu her geçen gün daha fazla sorulmada ve en doğru cevapları bulmak için araştırmalar yapılmaktadır. Pek çok kişi önemli bir yere sahip olan Twitter çok yaygın bir şekilde kullanılmakta ve kullanım sayısı her geçen gün artmaktadır. Kimi zaman kişilerin bir taneden fazla hesapları bulunmaktadır. 

Twitter Hesabı Kapatma 
Dünyanın her yerinde internet kullanımı ile sosyal medyada Facebook ve Instagram’dan sonra Twitter en büyük sosyal paylaşım platformu olmaktadır. Gün geçtikçe çoğalan kullanıcıları ile bu siteye olan talepte artış yaşanmaktadır. İnsanların pek çok düşünce ve görüşlerini rahatlıkla paylaştıkları bu alanda açılan hesaplar daha sonra farklı şekillerde yazılar ya da videoların paylaşımları ile diğer insanları rahatsız edici olabiliyor. 
Bu neden ile çok sayıda kişi bu durum karşısında hesabın kapanması için büyük çabalar gösteriyorlar. Ancak istenilen çözüme ulaşmak pek de mümkün olmayabilir. Çünkü twitter hesabını kapatmak çok kolay olmayan zahmetli bir iştir. Hesabın kapanması için çok fazla bir şey yapılmamaktadır. Sadece şikayet yolu ile hesabın kapanması mümkün olabilir. Belli bir sayıya ulaşılması durumunda Twitter hesabı kapatmak mümkün olacaktır. Bir paylaşım üzerinden şikayet edilerek hesabın kapattırılabilir ve Twitter şikayet bölümü seçenekleri içinden birini seçerek istenilen çözüm elde edilebilir. 
Twitter giriş sorunları,
Hesabım devre dışı bırakıldı,
Askıya alınan hesap için işlemler,
Hesap etkinleştirme hatasında yapılacaklar,
Hesap başkasının eline geçince ne yapılmalı,
Dolandırıcılık ya da taciz gibi sorunlar için yapılacaklar,
Kilitlenen hesabın kilidini açma,

Twitter Hesabını Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapatılır?
Instagram ya da Facebook da hesap kapattırmak için geçerli olan şikayetler edilerek istenilen çözümler elde edilmektedir. Aynı şekilde başkasının twitter hesabını şikayet yolu ile kapattırmak mümkün olacaktır. Genellikle belirli bir şikayet sayısı gerekli olurken bu sitede belli bir şikayet kişi sayısı yoktur. Twitter’da bir hesabı kapattırmak için yapılan şikayetin önemi ve sayısına göre çok daha hızlı bir şekilde işleme alınacaktır. Bunların yanı sıra yasal başvuru yaparak işlem başlatılabilir ve hesabın kapanması sağlanabilir. Ancak şikayet içeriğinin şikayet edilen hesapta bulunması şarttır. Başkasına ait olan bir hesabın kapatılması çok kolay olmayan bir konudur. Her canı isteyen istemediği ve rahatsız olduğu tüm hesapları kapatmaları mümkün olmaz. 
Twitter Taklit Hesabı Kapatma
Twitter’da taklit hesabı kapatmak için bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bildirim için Twitter bir form hazırlamış ve bu formu en doğru bilgiler ile doldurulması gerekmektedir. İlk olarak forma girmek için bu siteye ait olan Twitter Taklit Hesap Bildirme bağlantıya girilmesi gerekir. Bu bağlantıya girildikten sonra hesabı taklit eden kişi hala Twitter hesabını taklit ederse “bir hesap beni ya da tanıdığım birini taklit ediyor” seçeneğini işaretlemek gerekmektedir. 
Seçim sonrası ekrana yeni seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından “hesabım taklit ediliyor” seçeneği işaretlenmelidir. Daha sonra seçeneklerin sonunda bir form açılacak ve formun ilk alanında taklit eden Twitter hesabına ait kullanıcı adı girilmeli ve E- posta adresi ile eklenecek bilgiler girilmelidir. Son olarak “gönder” düğmesine tıklanmalıdır. Böylece Twitter’da taklit eden hesabı şikayet etmiş olunur ve çok daha kısa sürede hesabın kapanması en doğru şekilde sağlanacaktır.