Twitter Hesabı Gizliye Alma - Sosyal Hesaplarim

Twitter Hesabı Gizliye Alma

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Hesabı Gizliye Alma

Kullandığınız Twitter hesabını gizliye almak istiyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Hesap akışında sorunla karşılaşanlar için bu işlem yapılabilir.

Twitter Hesabı Gizliye Alma Neden Yapılır?

Kullandığınız hesabı başka hesaplardan gelen rahatsız edici mesajlar nedeniyle gizliye almak isteyebilirsiniz. Kullandığınız hesabın şifresi vs. sürekli başkaları tarafından ele geçiriliyorsa vs. bu gibi hallerde hesabınızı gizliye alarak kolaylık sağlayabilirsiniz. Bu işlemlerde temel amaç aslında güvenliği artırıcı işlemler sağlamaktır.

Atılan Tweet’leri Korumaya Almak

Belirli sebeplerden dolayı tweetlerinizi koruma altına almak isteyebilirsiniz. Siz koruma altına alma işlemeni yaptıktan sonra, sizi takip eden kişiler dışında hiç kimse atmış olduğunuz tweetleri ve sizin ile ilgili bilgileri göremeyecektir. Hesabınızı takipçiniz olmayan kişilerin görmesini istemiyorsanız, koruma altına alma işlemini yapabilirsiniz. Attığınız twitter için korumalı işlem yapabilmek için şu adımları takip etmelisiniz:
• Hesabınıza şifrenizle giriş yapın 
• Sağ üst kısımdan ayarlar bölümüne gelin.
• Gizlilik ve güvenlik bölümünü seçerek sayfa başında yer alan “Twitlerini Korumaya Al” bölümünü işaretleyin.
• En son da kaydederek hesap koruma twitter işlemi tamamlayın.
• Yeniden şifre istediğinde şifre ekleyin ve kaydedin.

Android ve İOS Twitter Hesabı Gizleme

Hesabınızı kullanırken bunu sadece takipçilerinizin görmesini isteyenler için hesabınızı korumaya alabilirsiniz. Gizliye alırken Android cihazlarda hesaba giriş yapıldığında sol üst kısma tıklanarak ayarlar gizlilik denir ve “Tweetlerimi Korumaya Al” denir. Bu işlem İOS telefonlarda da aynı süreç yapılır.

Bu hesabı korumaya alma işlemi yapılmadığında dünyanın her yerinden Twitter girişi yapan kişilere karşı hesabınız görüntülenebilir düzeyde olur.
Kısıtlı kişinin göreceği paylaşımlar zararlı olabilecek sahte hesaplar veya zararlı gerçek hesaplar için önemli bir önlem gibi düşünülebilir. twitter hesap satışı

 Paylaştığınız videolar, yazılar vs. konusunda herkesin görmesini istemediğiniz durumlarda önemli bir işlem söz konusu olacaktır.

Twitter Hesabını Gizliden Çıkarmak
Twitter’a kaydolduktan sonra tweetlerinizi koruma altına almak ya da herkese açık durumuna getirmek tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur. İstediğiniz zaman tweetlerinizi koruma altına alabilir ya da twitter hesabını gizliden çıkarma işlemini yapabilirsiniz.

Tweetlerinizin korumasını kaldırmak için belirli talimatları uygulamanız gerekmektedir. Cihazınıza göre tweetlerinizin korumasını kaldırmanız mümkündür. satılık twitter hesapları
Örneğin; twittera webden giriş yapmışsanız yapmanız gereken tweetlerimi korumaya al seçeneğinin yanında yer alan kutunun işaretini kaldırmaktır. Ya da Android cihazlardan ve İOS girişi yapıyorsanız yapmanız gereken twitter uygulamasında tweetlerini korumaya al yazının yanında bulunan kaydırıcıdaki kutunun işaretini kaldırmaktır. 

Tweetlerinizi herkese açık hale getirmek ve hesabınızı gizliden çıkarmak istiyorsanız, bekleyen takipçi isteklerinize göz gezdirdiğinizden mutlaka emin olmalısınız. Eğer bekleyen takipçi istekleri varsa bunlar otomatik olarak kabul edilmeyecektir. Bekleyen durumda bırakılan hesapların sizi tekrar takip etmesi gerekebilir. Twitter’da hesabınızın gizliliğini kaldırdıktan sonra, daha önce koruma altına alınmış olan tweetleriniz tekrar herkese açık durumuna gelecektir. Daha önce korumalı olan tweetler tekrar görünmeye başlar. Tüm tweetlerinizi herkesin görebileceğinden emin olduktan sonra gereken koruma işlemlerini yapmalısınız. 

Twitter Gizlilik Ayarları Üzerinden Başka Ne Yapılabilir?

Gizlilik ayarları üzerinden Twitter platformunda başka değişiklikler de yapabilirsiniz. Örneğin birinin sizi fotoğraflarda etiketlemesi konusunda engelleme onay kontrolü sağlanabilir. Maille ve telefonla iletişime geçilmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca başkalarından direkt mesaj alma durumunu kontrol edebilirsiniz.

Kendi hesabınızı kullanırken arama sonuçlarında engellenmiş ve sessize alınmış hesaplarda kontrol imkanı olacaktır. Twitter hesap gizleme koruma işlemleri yapılırken amaca uygun şekilde hizmet almış olursunuz. Sitenin kendi içinde koruma mekanizmasını ayarlar bölümünden dilediğiniz şekilde oluşturabilir değiştirebilirsiniz. Hesabınızda belirli aralıklarla şifre değiştirmek de genel güvenlik açısından önemli olacaktır.