Twitter Devre Dışı Bırakılan Hesabı Açma - Sosyal Hesaplarim

Twitter Devre Dışı Bırakılan Hesabı Açma

  • Anasayfa
  • Twitter Devre Dışı Bırakılan Hesabı Açma
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Twitter Devre Dışı Bırakılan Hesabı Açma

Çeşitli sebeplerle silinmek istenen hesapların yeniden aktif edilmesi ve Twitter devre dışı bırakılan hesabı açma işlemlerinin yapılması mümkündür

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarında biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum belirli sorunları da beraberinde getirmektedir. Öncelikle güvenlik soruları ile kullanıcıların kafasında büyük bir soru işareti bulunmaktadır. Bu noktada birçok kullanıcı Twitter hesabını kalıcı olarak kapatma işlemi yapmak istemektedirler. Ya da bunun gibi birçok sebep nedeniyle kalıcı olarak hesap silinmek istenmektedir.

Elbette bu mümkün bir işlemdir. Ancak bunun için yaklaşık 30 gün kadar beklemek gerekmektedir. Kapatma işleminin ardından 30 gün sonra tüm verileriniz kalıcı olarak silinmekte ve bir daha geri gelmemektedir. Bu durumda yapılacak olan ise yeni bir hesap açmak olacaktır.

Twitter Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Twitter hesabınızı belirli nedenlerden dolayı devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. twitter Hesap Satın Al
Bu durumda yapmanız gereken belirli adımları takip ederek hesabınızı devre dışı bırakmaktır. Birkaç adımda kolay bir şekilde hesabınızı devre dışı bırakabilir, belirlenen süre içerisinde hesabınızı tekrar açabilirsiniz. Twitter’da kullanıcı adınızı değiştirmek için ya da e-posta adresinizi değiştirmek için hesabınızı devre dışı bırakmanıza gerek yoktur. Bunları hesap ayarlarından rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra size dair kullanıcı adınız, hesabınız veya herhangi bir bilginiz Twitter’da görüntülenmeyecektir. Hesabınızı hatalı veya isteyerek devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içinde hesabınızı geri getirme şansınız bulunmaktadır. 

Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler şunlardır;
İlk olarak hesabınıza giriş yapın. 
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil simgenizin altında yer alan Ayarlar ve gizlilik sekmesine tıklamalısınız.
Karşınıza çıkan hesap sekmesinde dokunduğunuzda Hesabımı devre dışı bırak seçeneği gelecektir. Bu durumda yapmanız gereken Hesabınızı devre dışı bırakmaya dair bilgileri okumaktır. Tüm bilgileri okuduktan sonra hesabınızı devre dışı bırakmak konusunda hala kararlıysanız Kullanıcı adını devre ışı bırak seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. 
Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza twitter bilgileriniz gelecektir. Burada hesap şifrenizi doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer vazgeçmişseniz iptal butonuna tıklayabilirsiniz. 

Dondurulan Hesabı Geri Getirme
 

Twitter hesap silme işlemini hemen devreye koymamaktadır. Öncelikle 30 gün beklemekte ve daha sonra kalıcı olarak silmektedir. Ancak bu 30 gün içerisinde yeniden aynı hesap bilgileri ile giriş yapılırsa hesabınız yeniden aktif hale gelecektir. Bu durumda Twitter dondurulan hesap geri getirme mümkün olacaktır. Bu süre aşıldığı takdirde bir daha hesabın geri getirilmesi mümkün olmayacaktır.

Ancak bu sürenin iyi anlaşılması gerekmektedir. Aksi takdirde hesap bir daha geri getirilemeyecektir. Bu durum karşısında ise yapılacak tek bir işlem bulunmaktadır. O da yeni bir hesap açmak olacaktır. Çünkü tamamen kapatılan bir hesap asla geri gelmemektedir.

Tamamen Kapatılan Hesap Aktif Edilebilir mi?

Hesabınızı kapatma işlemi yaptıktan sonra 30 gün içerisinde tekrar hesabınıza girmeniz durumunda hesabınız tekrar aktif hale gelebilmektedir. Bu durum ile kapattığınız hesabınızın tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz.

Tamamen kapatılan Twitter hesabını tekrar aktif hale getirme elbette 30 günlük süre içerisinde mümkündür. Ancak bu süre geçildikten sonra hesabın tekrar geri getirilmesi mümkün olmamaktadır. Bu nedenle hesabı kapatmadan önce iyi düşünmek ve ona göre işlem yapılmalıdır.

Yeniden aktif etme işlemi bu şartlarda olmaktadır. Ancak sürenin geçmemesi en önemli konuların başında gelmektedir. Aksi takdirde hesabın yeninden getirilmesi mümkün olmamaktadır.